• info@babolclinic.com
  • 01132338001-3

قوانین عمومی بیمارستان :

در بدو ورود به بیمارستان و جهت هرگونه پرسش، به واحـد مربوطه طبـق موارد ذیل اقـدام نمایید و از هرگونه پرسش از واحدهای غیر مرتبط جداً خودداری فرمایید. برای آگاهی از وضعیت قرارداد بیمه خود با بیمارستان به واحد پذیرش مراجعه فرمایید. برای آگاهی از هزینه های درمانی خود به واحد اسناد پزشکی و بیمه گری مراجعه نمایید. خواهشمند است در محیط بیمارستان ضمن رعایت سکوت، با طمأنینه منتظر انجام فرآیند پذیرش، ترخیص، پرداخت وجه و … بمانید.نگهبانی بیمارستان مسئول برقراری نظم و کنترل ترددها می باشد که خواهشمند است حداکثر همکاری را با این واحد داشته باشید. ساعات ملاقات بیمـاران همه روزه و برای بیماران بخشهـای عمومی از ساعت 14:00 الی 16:00 و برای بیماران I.C.U از ساعت 14:00 الی 14:30 و برای بیماران C.C.U از ساعت 15:00 الی 16:00 می باشد که خواهشمند است در غیر ساعات ذکر شده به هیچ عنوان مراجعه نفرمایید. قابل ذکر است با توجه به دستورات مقامات بالادستی، ملاقات در زمان شیوع بیماری کووید 19 ممنوع می باشد. مسئولیت نگهداری از اموال بیماران و همراهان بعهده خودشان می باشد و در صورت نداشتن همراه و یا عدم توانایی بیمار برای نگهداری از اموال، اموال صورتجلسه شده و تحویل دفتر پرستاری می شود.

موارد قابل توجه هنگام پذیرش :

ارائه اصل برگه دستور پزشک ، کپی 2 برگ از صفحه اول دفترچه (در صورت ارائه دفترچه بیمه) ، ارائه اصل و کپی معرفی نامه بیمه های تکمیل درمان ( در صورت داشتن بیمه تکمیلی) هنگام پذیرش الزامی می باشد. در صورتی که بیمار بصورت آزاد پذیرش گردد هنگام تشکیل پرونده و به منظور تامین بخشی از هزینه های درمانی، مبلغی به عنوان علی الحساب از بیمار (بصورت واریز به حساب بیمارستان ) دریافت می گردد. جراحی و درمان برخی از بیماری های زنان طبق قانون نیاز به حضور و اجازۀ همسر بیمار دارد که ارائه اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه همسر نیز جهت پذیرش الزامی می باشد. بدلیل حجم بالای بیماران مرکز در برخی از مواقع تخت های خالی به اندازه پذیرش جدید موجود نمی باشد که تا زمان ترخیص بیماران قبلی، نظم و آرامش را رعایت فرمایید تا در اسرع وقت تحت کنترل مترون بیمارستان نسبت به پذیرش بیمار شما اقدام گردد.

موارد قابل توجه در بخشها :

ورود به بخش زنان برای آقایان غیر از ساعات ملاقات اکیداً ممنوع می باشد. وجود همراه زن در بخش مردان ممنوع می باشد. از توقف در ایستگاههای پرستاری جداً خودداری نمایید. دفترچه بیمه و معرفی نامه بیمار از زمان بستری تا زمان بازدید و تایید کارشناس مربوطه ، در کنار تخت بیمار موجود باشد. در صورت بستری بودن بیمار بیش از 24 ساعت، همراهان بیمار جهت پرداخت وجه علی الحساب به امورمالی بیمارستان مراجعه و طبق نظر کارشناسان امورمالی بیمارستان نسبت به واریز مبلغ اقدام نمایند.

قوانین مالی:

با مراجعه به قسمت راهنمای مراجعین ، تعرفه های بیمارستانی بصورت کامل قید شده است این تعرفه های براساس آخرین نسخه ی ابلاغی مقامات بالا دستی هستند.با توجه به سیستم خصوصی این مرکز خواهشمند است به هیچ وجه نسبت به دریافت تخفیف به مدیران بیمارستان مراجعه نفرمایید. در صورت الزام برای هرگونه تخفیف فقط با پزشک معالج خود هماهنگ نمایید. پرداخت وجه صورتحساب بیمار بصورت نقدی بوده و از دریافت هرگونه چک یا حساب مانده اکیداً معذوریم. از پرداخت هرگونه وجه به غیر از صندوق بیمارستان اکیداً خودداری فرمایید.

موارد قابل توجه برای دریافت مدارک پزشکی بیماران :

در صورتی که بیمار نیاز به دریافت مدارک از بیمارستان جهت ارائه به بیمه مکمل را دارد پس از ترخیص ابتدا به واحد بایگانی مدارک پزشکی مراجعه و کپی اسناد را دریافت نموده و سپس به واحد اسناد پزشکی جهت تایید و برابر اصل مراجعه نمایید. مهر نمودن هرگونه سند بدون امضاء پزشک مربوطه امکان پذیر نمی باشد.

موارد قابل توجه هنگام ترخیص :

دستور ترخیص پزشک در پرونده به منزله ترخیص بیمار نمی باشد. پرونده های آزاد پس از دستور ترخیص توسط پرسنل بخش مربوطه تکمیل و به واحد حسابداری ترخیص ارسال می گردد. کلیه پرونده های دارای هرگونه بیمه ( پایه و مکمل) باید پس از دستور ترخیص پزشک به تایید کارشناس بیمه مربوطه برسد. کارشناسان بیمه ها از کادر بیمارستان نبوده و ساعات حضور آنها جهت تایید پرونده، در اختیار سازمان خودشان می باشدکه خواهشمند است از هرگونه سئوال در این رابطه خودداری نمایید. پس از ارسال پرونده ها به واحد حسابداری ترخیص ساعت تقریبی ترخیص بیمار توسط پرسنل بخش به همراه بیمار اعلام می گردد. خواهشمند است از هرگونه مراجعه و طرح سئوال قبل از ساعت اعلام شده به واحد حسابداری ترخیص اکیداً خودداری نمایید. پس از مراجعه در ساعت مقرر به واحد حسابداری ترخیص با صبر و حوصله نسبت به انجام محاسبات مالی و اتمام فرآیند ترخیص منتظر بمانید تا نام بیمار شما از صندوق بیمارستان فراخوانی گردد.

فرآیند رسیدگی به شکایات:

فرایند رسیدگی به شکایات در قسمت لابی بیمارستان جهت راهنمایی شما نصب شده است .صندوق پیگیری امور بیماران در قسمتهای مختلف بیمارستان مانند جنب اتاق مالی،جنب دفتر بهبود کیفیت، جنب دفتر پرستاری، جنب واحد ترخیص، جنب بخش اطفال ،جنب اتاق عمل جهت دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهاد بیماران موجود می باشد. همچنین می توانید شکایت، انتقادات و یا پیشنهادات خود را در وب سایت بیمارستان به آدرس babolclinic.com در قسمت ارتباط با ما ثبت نمایید و در نهایت با تکمیل فرم های نظر سنجی، ما را در جهت بهبود کیفیت خدمات ارائه شده یاری نمایید.

امکانات رفاهی بیمارستان :

نمازخانه : محل نمازخانه برادران در طبقه همکف، بعد از نگهبانی و محل نماز خانه خواهران در طبقه دوم جنب دفتر اعتبار بخشی می باشد همچنین در تمامی اتاق های بیماران امکانات جهت انجام فرایض دینی موجود می باشد.

محل استراحت همراه بیمار : در تمامی اتاق های بیماران یک صندلی تخت خواب شو جهت استراحت موجود می باشد با کشیدن ضامن، صندلی را به تخت تبدیل کنید.

فروشگاه و بوفه : در قسمت ورودی بیمارستان ،روبروی داروخانه می باشد همه روزه غیر از روزهای تعطیل ازساعت7 صبح الی ۱۹ عصر و در روزهای تعطیل از ساعت 7 الی 13باز می باشد.

بانک ملی : جهت رفاه حال مراجعه کنندگان، شعبه بانک ملی در قسمت ورودی بیمارستان در سمت چپ واقع شده است ساعت کاری این شعبه از 9 الی 13میباشد.

خود پرداز : خودپرداز بانک ملت و ملی در سالن همکف بیمارستان جهت انجام امورات بانکی مستقر می باشد.

تلفن  : تلفن جهت تماس با بخش های داخلی بیمارستان در سالن همکف موجود می باشد .

چاپ و تکثیر : انجام کپی در فروشگاه بیمارستان واقع در سالن همکف انجام می شود.